Кругом сміття, а Семерак звітує

| Екологія
Кругом сміття, а Семерак звітує
Нещодавно міністр екології Семерак відзвітував що працює інтерактивна карта сміттєзвалищ. Cтаном на 21 жовтня 2018 року на електронній карті, яку Мінприроди запустило ще у вересні 2016-го, свідомі українці позначили приблизно п'яти тисяч незаконних сміттєвих звалищ.

Дуже добре, що така карта існує і її можуть поповнювати громадяни України, знаходячи нові стихійні сміттєзвалища та повідомляти Минприроди. Також добре, що Мінприроди агітує за роздільне збирання сміття.

Але проблема в тому, що в більшості об’єднаних територіальних громад (ОТГ) стоїть питання не забезпечення роздільного збирання сміття, а чи збирати його взагалі.

В більшості сіл відсутні сміттєві контейнери не тільки для роздільного збору сміття, а й взагалі будь-які. У кращому випадку раз на тиждень їздить трактор, до якого мешканці й виносять своє сміття.

Проте і такий графік збору сміття не для всіх зручний. Тому в більшості випадків люди вивозять сміття до найближчої лісопосадки або канави й активно забруднюють довкілля.

Новостворені громади не займаються питаннями допомоги місцевим у зборі сміття, та й не мають сільради для цього кошти. А заможні ОТГ не квапляться з вирішенням сміттєвого питання.

Більшість сміттєзвалищ на околицях великих міст переповнені, а з іншими містами домовитись про вивезення сміття важко.

Мінприроди час перейти від агітації до діла. Регіональні відділення Мінекології повинні змушувати ОТГ проводити збір сміття навіть в найменших населених пунктах України і його вивезення до сміттєзвалищ. Треба нарешті вирішити питання організації збору сміття по всій країні.

Тетяна СОКОЛОВСЬКА