Корупційна «сітка» в Мінприроди

| Екологія
Корупційна «сітка» в Мінприроди

На систематичних хабарях викрили посадовців Міністерства екології та природних ресурсів України. Корупція в Мінприроди, про яку неодноразово сигналізували активісти ГО «Розбудова», нарешті задокументована.

Співробітники Служби безпеки України в тісній співпраці з ГСУ Нацполіції під процесуальним керівництвом Генпрокуратури викрили протиправний механізм, пов’язаний з вимаганням неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, організований в Мінприроди.

Спецслужби задокументували, як чиновники міністерства за посередництва службовців ДП «Центр охорони довкілля», що входить до сфери управління Київської облдержадміністрації, організували систематичне отримання неправомірної вигоди  від суб’єктів господарювання. Зловмисники одержували гроші від комерційних структур за видачу їм ліцензій на право поводження з небезпечними відходами, незважаючи на те, що ці структури не мали реальних виробничих потужностей для їх утилізації.

Правоохоронці встановили, що через протиправну видачу ліцензій на поводження з небезпечними відходами, утилізація відходів здійснювалась у непередбачених для цього місцях або не здійснювалась взагалі. За висновками експертів, некваліфіковане поводження з відходами підприємств нафтогазової, хімічної, металургійної галузей створювало передумови до завдання значної шкоди навколишньому природному середовищу, життю і здоров’ю людей та провокувало виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

У ході санкціонованих слідчих дій щодо фігурантів справи – посадовців міністерства – за місцем їх роботи та проживання, обшуків їх особистих транспортних засобах та в банківських установах, правоохоронці виявили документацію, носії інформації, гроші в особливо великих розмірах, які чітко вказують на причетність до незаконних оборудок. Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Незважаючи на те, що фігурантів справи поки що відпустили, активісти ГО «Розбудова» переконанні, що співробітники СБУ та ГСУ Нацполіції доведуть справу до логічного завершення, а причетних осіб – до невідворотного правомірного покарання.

В свою чергу, ГО «Розбудова» розпочинає серію публікацій про так названу «сітку підприємств» з утилізації небезпечних відходів.

 

Джерело: https://ssu.gov.ua/