Колишній гравець київського «Динамо» став мером Тбілісі й успішно вирішує проблему сміття

| Екологія
Колишній гравець київського «Динамо» став мером Тбілісі й успішно вирішує проблему сміття
Гравця «Динамо»-Київ Каха Каладзе обрали мером. Були сумніви, чи впорається колишній футболіст з проблемами грузинської столиці, однією з яких було сміття.

Мешканці міста й гості помічають чистоту на вулицях. Але це ще не все. Колишній півзахисник київського «Динамо» взявся за вирішення проблеми найбільшого в країні сміттєзвалища, що на околиці Тбілісі, поблизу селища Ліло. Це сміттєзвалище – полігон твердих побутових відходів ще з радянських часів. Він вже переповнений і значно погіршує екологію східних околиць грузинської столиці.

Каха Каладзе ще влітку анонсував початок роботи над проектом перетворення сміттєзвалища в Ліло у джерело видобутку газу. Реалізація проекту забезпечить нормальне функціонування сміттєвого полігону, що, в свою чергу, буде сприяти поліпшенню екології в місті. На полігоні почнеться видобуток газу і в тій його частині, де сміття збиралося багато років. Зараз цей газ виділяється в атмосферу, погіршуючи екологічний стан околиць столиці.

Також Каха Каладзе по всьому місту запроваджує роздільний збір сміття. Спеціальні контейнери розділені на чотири частини – для різних видів сміття (паперу, пластику, пляшок, металу) і встановлені на найбільш важливих вулицях Тбілісі та поблизу торгівельних центрів. На черзі – встановлення контейнерів в усіх житлових кварталах.

Також в Тбілісі (і взагалі в Грузії) вдалося частково вирішити проблему утилізації поліетиленової упаковки: вже рік, як вона заборонена в країні. Це додало чистоти як самому Тбілісі, так і його околицям.

Колишній футболіст, який почав свою зіркову кар’єру в Києві, зайнявши посаду мера Тбілісі, може тепер давати позитивний приклад колишньому боксеру – меру Києва щодо вирішення проблеми сміття по-європейськи, а не навпаки. Звичайно, якщо в мера на плечах справжня голова, а не боксерська груша. Символічно, що ГО «Розбудова» підтримує як розвиток дитячого й юнацького футболу, так і вирішення проблеми сміття. Як показує приклад Кахи Каладзе, який спочатку був видатним футболістом, а потім став успішним мером столиці, який наводить у своєму місті чистоту й успішно вирішує проблему сміття, – ці речі можуть бути тісно взаємопов’язані.

Тетяна ПАВЛЕНКО