Карантин: час привчатися до високого мистецтва

| Культура
Карантин: час привчатися до високого мистецтва
Громадська організація «Розбудова» значну увагу приділяє культурному вихованню дітей. Зокрема готували театральні вистави, відкривали дитячі майданчики, забезпечували всім необхідним дитячу футбольну команду.

Але сьогодні діти змушені сидіти вдома. Вони менше спілкуються з однолітками та вчителями і більше проводять часу за комп’ютером. І не тільки тому, що навчання стало дистанційним. Культурний, фізичний, інтелектуальний розвиток дітей стає зовсім не типовим у незвичних умовах.

Які будуть насідки карантину для дітей? Адже сидіння вдома шкодить їх фізичному розвитку. Те, що вони дивляться різні масово розрекламовані відосики, мультфільми й інший кіноширвжиток, може не завжди мати позитивні наслідки для їх розумового, культурного, а іноді й психічного розвитку.

Проте існує скарбниця української культури. Зокрема українського театрального мистецтва. Карантин змусив українські театри, в тому числі і театр імені Івана Франка, транслювати свої вистави в онлайн режимі. А до святкування 100-річчя театру ім. Франка громадська організація «Розбудова» сприяла випуску диску із записом однієї з кращих вистав театру «Тев'є-Тевель», яка до вподоби і дорослим, і підліткам.

Було би добре, якби батьки передивлялися такі вистави спільно з дітьми. Це дало би можливість зацікавити дітей українським театральним мистецтвом. А після карантину разом відвідувати театри.

Багато українських дітей завдяки новорічним, різдвяним та іншим виставам полюбили театральне мистецтво й самі зацікавлені дивитися вистави. А батьки мають зробити так, щоб зацікавленість дітей високим мистецтвом вже не припинялася.

Тетяна СИДОРОВА