В Новий рік з чистим повітрям

| Екологія
В Новий рік з чистим повітрям

Гарна новина з Чернігівщини. Нарешті окружний адміністративний суд заборонив діяльність асфальтобетонного заводу в селі Равнопілля Чернігівського району.

ГО «Розбудова» висловлює подяку Державній екологічній інспекції в Чернігівській області за сумлінне виконання своїх обов’язків та за розуміння проблем місцевих мешканців. Зазначимо, що проведена перевірка виявила численні порушення, що в результаті негативно впливають на умови проживання місцевих жителів, здійснюють загрозу навколишньому середовищу та погіршують здоров’я людей. Ситуація показує, що такого рівня асфальтобетонний завод не може працювати поблизу населених пунктів, адже (навіть з потужними фільтрами очистки) навколишнє довкілля накриває морок чорного диму та нестерпний сморід.

Нагадаємо, що останній місяць йде боротьба за недопущення зведення асфальтобетонного заводу і в серці столиці, а саме в Печерському районі міста Києва. ГО «Розбудова» вважає неприпустимим відкриття такого заводу на території багатомільйонного міста, адже шкідливі викиди від нього піднімуть рівень забруднення в столиці в десятки разів. А з викидами такого типу зростуть і неймовірні показники захворюваності на респіраторні хвороби тощо.

Якщо хто забув, Київ входить до 10 найзабрудненіших міст Європи.

ГО «Розбудова» звертається до засновників ТОВ «Белавтодор-Україна» з вимогою відмовитися від зведення асфальтового заводу на території міста. Місцеві мешканці, активісти та екологи всеодно не дозволять свідомо погіршувати і так жахливу ситуацію з викидами в столиці.

Сподіваємось і на принципову позицію Міністерства екології в цьому питанні.

А в селі Равнопілля апеляційні інстанції будуть по-державницьки непохитні і підтримають Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області.