Голосієво – найзеленіший район Києва

| Екологія
Голосієво – найзеленіший район Києва
ГО «Розбудова»  відроджує традиції тих, хто по-справжньому розбудовував українську державність у сфері дбайливого ставлення до природи рідного краю.

В той час, коли по всьому Києву новобудови стискають у своїх бетонних обіймах зелені зони та парки, ГО «Розбудова» звернулась до Київміськради з проханням надати комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень столиці «Київзеленбуд» дозвіл на розробку проекту землеустрою для розвитку та обслуговування парку і дитячого майданчика вздовж вул. Столєтова у Голосіївському районі міста. Цей новий парк, як і дитячий майданчик, створені за активної участі активістів нашої громадської організації.

Звернення до Київської міської ради символічне. Адже в районі знаходиться Голосіївський ліс – унікальний лісовий масив, який чудом зберігся в межах міста Києва. Проте поза Голосіївским лісом – там, де ведеться сучасна багатоповерхова забудова, – нових парків та місць відпочинку обмаль, або й зовсім немає.

За деякими історичними спогадами Голосіївський ліс висадив (засіяв) на безлісому (голому) місці архімандрит Києво-Печерської лаври, а пізніше – митрополит Петро Могила. Від цього й назва така – Голосієво. Потім збереженню ліса сприяло те, що він належав Києво-Печерській лаврі й користувався певним «заповідним» статусом.

Але традиції великих українців по відношенню до природи не повинні забуватися. Навіть в умовах сучасного мегаполісу. Проблизу того місця, де великий Петро Могила садив і сіяв дерева, повинні висаджуватись нові дерева, створюватись нові паркові зони і місця відпочинку.

 

Тетяна ПАВЛЕНКО