Гарячі весняні будні! Як паркову зону підготували до літнього періоду

| Інші новини
Гарячі весняні будні! Як паркову зону підготували до літнього періоду

В попередні роки було виконано величезний обсяг робіт із благоустрою та озеленення паркової зони біля ЖК «Столетов».  Але для збереження всього що було створено та зроблено, потрібен якісний, систематичний та професійний догляд.

Зима 2020-2021 року було не звичною – на Новий Рік майже 10 градусів тепла, а вже через тиждень морози. Для рослин це було справжнє випробовування! Першими роботами із догляду паркової зони були формуючі та санітарні обрізки дерев та кущів, які зазнали пошкоджень від погодних умов. Їх на території декілька сотень штук.  Особливу увагу приділили посадженими на початку зими крупномірним 7-ми метровим дубам, які на радість відвідувачам повноцінно розпустилися і гарно вийшли із зими. Обрізка таких дерев ускладнювалась їх розмірами та необхідністю використовувати технічні засоби для роботи на висоті.

Наступним етапом було відновлення газонного покриття, якого не території парку більш ніж 6000 м.кв. – проведено всі необхідні роботи для отримання якісного газону, а саме – аерація механічними аераторами, вичісування газону від відмерлої сухої трави вручну, підсівання газону, внесення комплексних мінеральних добрив для газону в об’ємі більш ніж 150 кг, боротьба із хворобами газонних трав тощо.   

Паралельно із відновленням газону проводилися роботи по лікуванню близько 40 дерев Європейської Липи які дуже повільно росли із 2016 року і були на межі загибелі через шкідників. І ось, вже зараз рослини нарешті дали нормальний приріст, що виявився в декілька разів більший ніж за всі попередні роки разом взяті. Додатково проводилися удобрення всіх дерев та кущів, для забезпечення їх всіма необхідними поживними елементами. 

З приходом тепла розпочалися роботи по стимулюванню коренеутворення в дерев посаджених в минулому році, бо великі крупномірні рослини в перші роки після посадки потребують підтримки для швидшого та повноцінного укорінення. Ці роботи виконуються вручну, так як механізувати неможливо.

Після відростання різноманітних ґрунтопокривних видів провели досаджування рослин на альпійську гірку. Також провели гарантійну заміну рослин що загинули.

Поки виконувалися всі перелічені роботи, газон почав активно рости. Тож в період 7-10 днів його систематично скошували.  На щастя, на цей час кількість опадів достатня, і не має необхідності поливати газон та рослини, бо на полив іде досить велика кількість води. Проте система автоматичного поливу була запущена і чекає свого часу.

Окрім догляду продовжували виконувати роботи по благоустрою території – в деяких місцях доріжки були не закінченими і було прийняте рішення їх завершити. Після зими були помітні, місця які пошкодили відвідувачі парку – потоптані кущі та газон. Дані місця були відновлені та встановлені обмежувальні стовпчики для захисту нових рослин.

Наповненням парку рослинами також не закінчено – було закуплено та посаджено 4 крупномірних дерева Сливи червонолистої, 18 кущів Гортензії волотистої дуже цінного  сорту Геркулес, велика кількість ґрунтопокривних рослин, невеликі сакури, березки тощо.   

На сьогодні є ідеї встановити різноманітні декоративні елементи, тож працюємо над варіантами та шукаємо якісних виконавців.

Деякі роботи по догляду над парком потрібно проводити повторно та систематично. Дуже часто в рослин виникають різноманітні хвороби та з’являються шкідники – дані ситуація потребують кваліфікованого та оперативного рішення.

Із того що хотілося б ще зробити на території парку, але тут потрібна допомога місцевої влади – це освітлення, установка лавок в призначені для цього місця, урн для сміття та допомога в їх обслуговуванні, установка декоративних елементів – арок, мистецьких елементів, тощо. Також сама паркова зона має ділянки, на яких ми проводимо мінімальний догляд через брак можливості більш повного догляду: ділянки які не закінчені, ділянки на яких нагромаджено велику кількість глини та піску, ділянки які деякі місцеві жителі та інші суб’єкти використовують в ролі смітника тощо. Тому хотілося б щоб місцева влада долучалася до благоустрою та озеленення цієї паркової зони.

Окремо хочеться звернути увагу на відвідувачів – батьків із дітьми, людей похилого віку, підлітків та молодих людей які не завжди відповідно поводяться на території – пошкоджують рослини, газон, смітять, розпивають спиртні напої, вигулюють тварин на газонах тощо. Хотілося б щоб люди більш відповідально ставилися до того, що створено руками небайдужих громадян.

Громадська організація «Розбудова» як ініціатор облаштування паркової зони у ЖК «Столетов», замовник та виконавець всіх робіт, і надалі продовжить  підтримувати зелені насадження в належному стані. Влітку наш парк  особливо красивий і затишний, розквітають кущі та дерева, зеленіє трава. Тож запрошуємо всіх киян гарно та цікаво провести час у нашій парковій оазі!

ГО Розбудова