Екологія або смерть: нове покоління – без майбутнього

| Екологія
Екологія або смерть: нове покоління – без майбутнього

Світова спільнота і досі знаходиться під впливом виступу на Генеральній асамблеї ООН молодої дівчини зі Швеції Грети Тунберг.

«Ви розкидуєтеся порожніми словами, ви вкрали мої мрії, моє дитинство! Але мені ще пощастило. Люди страждають, вмирають. Цілі екосистеми руйнуються. Ми стоїмо на порозі масового вимирання. А все, про що ви можете говорити, – це гроші та казки про безкінечний економічний розвиток» – такими словами Грета Тунберг привернула увагу людей до катастрофічних наслідків того, коли корпорації та держави, маючи за мету отримання прибутків, нищать екологію та навколишнє середовище. І тим самим позбавляють нове покоління майбутнього. Позбавляють чистої природи.

Екологічні проблеми надзвичайно актуальні в Україні. Всі останні роки ГО «Розбудова» б’є на спалах, бореться проти забруднення навколишнього середовища небезпечними відходами, проти того, що гине природа країни, поширюються неконтрольовані сміттєзвалища, отруюється повітря, вода, землі, знищуються ліси…

Особливу увагу громадська організація «Розбудова» приділяє екологічному вихованню. Наші діти повинні жити в чистому природному середовищі. Ніякі тимчасові прибутки не замінять важливість для дітей дихати чистим повітрям, жити серед природи, вживати чисту воду.

Заклик Грети Тунберг до тих, від кого залежить стан навколишнього середовища, повністю підтримує українська громадськість. Адже Україна як ніяка інша країна знає, що таке екологічні катастрофи. Ще не ліквідовані наслідки чорнобильської трагедії. В Україні сотні підприємств забруднюють природу. Серед них багато небезпечних. Українські сільськогосподарські угіддя страждають від надмірного використання пестицидів.

Найстрашніше, що від забруднення навколишнього середовища хворіють люди, насамперед діти. Тому і держава, і громадськість повинні робити все, щоб покращити ситуацію з охороною навколишнього середовища. Щоб Україна стала взірцем в Європі щодо відповідального ставлення до екології.

Тетяна ПЕТРЕНКО