Екологічний моніторинг. У Кропивницькому порушуються ліцензійні умови

| Екологія
Екологічний моніторинг. У Кропивницькому порушуються ліцензійні умови
Все більш резонансного характеру набуває Всеукраїнський екологічний  моніторинг, який громадська організація «Розбудова» розпочала з метою вирішення катастрофічної ситуації у сфері поводження з небезпечними відходами.

У Міністерстві екології та природних ресурсів України на чолі з Остапом Семераком нарешті починають розуміти, що екологічний терор за наслідками для українського народу стоїть на одному щаблі з гібридною війною на сході країни.

Цей терор ведеться по всіх напрямах, корумпованість екологічної системи стає зрозумілою на конкретних прикладах: на днях суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Петрик спіймався на хабарі. Гроші він отримав за рішення на користь третьої особи у справі Мінекології проти одного з підприємств, якому дозволили проводити роботи з небезпечними відходами. Мінекології наполягав на скасуванні такої можливості, а суддя взяв гроші від підприємців, які хотіли залишити в силі рішення суду першої інстанції. Радіємо, що на одного злодія в мантії стало менше, цікавить лишень доля сторони, яка цей хабар запропонувала…

Громадська організація «Розбудова» позитивно оцінює роботу Мінекології та природних ресурсів України. Адже наші напрацювання у викритті неправомірно функціонуючих підприємств дають Міністерству підстави для анулювання ліцензій на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами. Спільними зусиллями наразі ліцензії анульовані наступним підприємствам:

ТОВ «УКРЕКОГРУП» (ЄДРПОУ 38487970); наказ № 424 від 16.11.2016 р.

ТОВ «СУЧАСНИЙ ЦЕНТР УТИЛІЗАЦІЇ» (ЄДРПОУ 38962363); наказ № 422 від 14.11.2016 р.

ТОВ «СІГМАС ЕКОЛОДЖІ» (ЄДРПОУ 37740696); наказ № 422 від 14.11.2016 р.

ТОВ «СП-ЕКОНІКА» (ЄДРПОУ 39115938); наказ № 393 від 26.10.2016 р.

ТОВ « ЕКО-МІСТ» (ЄДРПОУ 38760844); наказ № 393 від 26.10.2016 р.

ТОВ «ЕКОГРІНЛАЙН» (ЄДРПОУ 38050938) наказ № 393 від 26.10.2016 р.

ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «СІЛАРД» (ЄДРПОУ 34647641); наказ № 384 від 21.10.2016 р.

На сайті ГО «Розбудова» можна знайти детальні розслідування щодо діяльності більшості з цих підприємств,які згідно з Кримінальнимкодексом Українипорушують ліцензійні умови.

Проте казусні ситуації продовжують переслідувати і Мінекології також. ГО «Розбудова» вбачає в цьому ніщо інше як навмисне затягування процесу недолюстрованимидосічиновниками та несамовиту активізацію лобістів, що з корисливих інтересів захищають утилізаторів-екотерористів.

Саме така ситуація виникла в Кропивницькому. Тут п’ять днів проводилась перевірка на дотримання ліцензійних умов ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ» (ЄДРПОУ 37441144), що зареєстроване за адресою м. Київ, вул. Козелецька, 24, але свою фактичну діяльність здійснює в місті Кропивницький і розташоване по вул. Аджамська, 29. Перевірка показала порушення пункту 7 частини другої статті 16 (акт про виявлення недостовірності даних у документах, поданих суб’єктом господарювання разом із заявою про отримання ліцензії) Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо поводження з небезпечними відходами. Це стало підставою для анулювання їм ліцензії на право провадження господарської діяльності.

Але за адресою вул. Аджамська, 29 в Кропивницькому свою діяльність здійснює ще одне підприємство – ТОВ НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА «ЕКОЦЕНТР» (ЄДРПОУ 13744541), яке також працює з порушенням ліцензійних умов. Відповідно до цих умов, при поводженні з небезпечними відходами матеріально-технічна база може використовуватись лише одним суб’єктом господарювання за місцем здійснення його фактичної діяльності. Крім того, за офіційними даними Кропивницької міської ради, жодних рішень про проведення відкритих громадських слухань щодо роботи НАУКОВО-ВИРОБНИЧОЇ ФІРМИ «ЕКОЦЕНТР» не приймалось. Чому в план перевірок Мінекології потрапило лише одне з цих двох підприємств, які розташовані за однієї адресою, хоча провадять вони однакову виробничу діяльність щодо утилізації небезпечних відходів? Питання поки відкрите.

ГО «Розбудова» почала власне розслідування даного інциденту в рамках Всеукраїнського екологічного моніторингу. Про результати розслідування обов’язково повідомимо читачів.

Прес-служба ГО «Розбудова»