Екологічне забруднення річок на Поліссі?

| Екологія
Екологічне забруднення річок на Поліссі?
Волонтери ГО «Розбудова» у лютому цього року проводили дослідження річок Случ та Хомора з метою виявлення справжнього забруднювача, котрий продовжує отруювати водойми протягом щонайменше останніх п´яти років.

В координації з поліськими екологами отримали інформацію про новий інцидент у річці Тетерів, де місцевими мешканцями була виявлена пляма, за ознаками схожа на нафтопродукти. Експерти ГО «Розбудова» виїжджали на місце та взяли на контроль і цей випадок. Досліджувала проби Державна екологічна інспекція Поліського округу, а саме Відділ інструментально-лабораторного контролю. За результатами лабораторних досліджень зафіксовано наявність нафтопродуктів у воді. Крім того, виявлено високі концентрації хлоридів, азоту амонійного, заліза загального, сліди хімічного та біохімічного споживання кисню. Хімічний склад води у річці Тетерів знаходиться в прямій залежності від промислових та комунальних викидів, а також від змивів з прибережних територій. Дослідивши територію, стало відомо, що забруднення потрапляє до річки Тетерів через зливну трубу колектора, яка проходить від колишнього льонокомбінату. Хто зараз орендує склади на території колишнього льонокомбінату, поки що невідомо, але аналізи показують, що концентрація вмісту нафтопродуктів у 10 разів більша в місці скиду, ніж нижче по руслу річки.

В свою чергу держекоінспекція Поліського округу зазначила, що труба, з якої здійснювався скид, не перебуває на балансі в жодного із суб’єктів господарювання. Інспекція звернулася з листом до Житомирської міської ради з вимогою прийняти рішення про закріплення даної труби за відповідним суб’єктом господарювання. Таке звернення ДЕІ здивувало нашу команду, адже наявність такої труби без належностого суб’єкта відповідальності є ніщо інше як протизаконне встановлення такої труби з метою піратського скиду відходів виробництва у річку Тетерів, що є протиправним та порушує низку законів України. Звернення про порушення направленні до правоохоронних органів, де вказано про підозру у співпраці невідомих орендарів льонокомбінату та Державної екологічної інспекції Поліського округу.

ГО "Розбудова"