Екологічна небезпека! «Новінтех» зливає небезпечні відходи у грунт

| Екологія
Екологічна небезпека! «Новінтех» зливає небезпечні відходи у грунт
Громадська організація «Розбудова» підключається до резонансної теми утилізації відходів буріння. Як і завжди, надаємо цікавий фактаж.

Відходи буріння за класифікатором, який існував до моменту знищення ринку небезпечних відходів, відносилися до ІІІ класу небезпеки – помірно небезпечні відходи, що повинні зберігатися у спеціальній тарі та потребують спеціального поводження з ними.

В системі державних закупівель «Прозоро» 12 квітня 2019 р. було опубліковано тендер (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-04-12-002596-a) на послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (вивіз та утилізація відходів буріння). Аукціон опублікованний АТ «Укргазвидобуванням» в особі філії «Шебелинкагазвидобування» (00153146).

23 квітня 2019 р. об 11:57 почався аукціон, в якому брали участь підприємства ТОВ ВО «Екохім», ТОВ «НВП «Новінтех», ТОВ «Рєи Бровари», ТОВ «НВК «Укрекопром» та ТОВ «Укрекологістика».

За найнижчою ціною було визначено підприємство ТОВ ВО «Екохім», але в результаті розгляду тендерних пропозицій переможцем було обране підприємство ТОВ «НВП «Новінтех» (22634952). У тендерній документації АТ «Укргазвидобування» вказано, що даний вид відходів належить до небезпечних, саме тому «Укргазвидобування» одним із критеріїв вимагає наявність ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Та незважаючи на вищевикладене, ТОВ «НВП «Новінтех» надає до тендерної документації перелік власних технічних критеріїв та технологічний регламент на поводження з побутовими відходами, в якому директор Омачко Ю.А. зазначає (без дати та року), що відходи буріння відносяться до безпечних відходів й відверто демонструє договори з полігоном ТПВ, куди даний вид відходів буде вивозитися.

Окремо підкреслюємо, що за утилізацію АТ «Укргазвидобування» сплачує 9 970 430 грн. Після підписання договору починається активний вивіз відходів буріння ніби-то на полігон ТПВ. Але до полігону не доїжджає. Натомість доїхали до найближчого стихійного звалища, що знаходилось в Новій Водолазі та злили відходи просто неба. В підтвердження надаємо відеозйомку.

Громадська організація «Розбудова» вбачає грубе порушення законів України та природоохоронного законодавства. Громадська організація вимагає перевірки підприємств АТ «Укргазвидобування» та ТОВ «НВП «Новінтех» (22634952). АТ «Укргазвидобування», свідомо розуміючи, що насправді жодної утилізації відбуватися не буде, а відходи буріння будуть просто зливатися, обирають переможцем саме ТОВ «НВП «Новінтех».

А ТОВ «НВП «Новінтех» порушує при цьому низку законів України, навіть не довозячи до полігону небезпечні відходи ІІІ класу, а зливають прямо у грунт, чим завдають непомірної шкоди природі Україні. Громадська організація «Розбудова» вимагає провести комплексну перевірку, долучити Екологічну інспекцією та провести лабораторні дослідження на стихійному звалищі, куди були злиті відходи. Результат просимо офіційно повідомити у засобах масової інформації.

Окремо дякуємо харківським активістам за надані відеоматеріали. 

https://www.youtube.com/watch?v=4868eHvKhBk&feature=youtu.be