Екологічна бомба від Мінприроди

| Екологія
Екологічна бомба від Мінприроди
Міністерство екології та природних ресурсів України прямо під вікнами майбутніх жителів новобудов у Деснянському районі столиці встановлює полігон з небезпечними відходами

Десять піролізних печей, одна термічна, ємності для нейтралізації, сепаратор для регенерації... Це все – для здійснення операцій з небезпечними відходами. Ці операції планують здійснювати в місті Києві, в Деснянському районі столиці України, неподалік від новобудов, які планують заселятися вже у 2020 році. Чи знають вкладники, які вже купили там житло, що поблизу їх довгоочікуваного помешкання будується найбільше підприємство з поводження з небезпечними відходами в Україні? Переконані, що ніхто нічого не знає.

Експертами громадської організації «Розбудова» було виявлене грубе порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а саме: п.1 ст. 4, що у процесі оцінки впливу на довкілля забезпечується своєчасне, адекватне та ефективне інформування громадськості.

Насправді ніякого інформування громадськості міста Києва і зокрема мешканців Деснянського району не відбувається. При виявленні порушень, що стосуються адекватності та ефективності інформування, ГО «Розбудова» підготувала лист-звернення на імя міністра екології та природних ресурсів України, яке спрямували на електронну адресу eia@menr.gov.ua; m.shimkus@menr.gov.ua, у тому числі й письмово, де вказали, що 10.07.2019 р. на сайті http://eia.menr.gov.ua/ нами було зафіксовано порушення проведення процедури оцінки впливу на довкілля. В процедурі № 20196253945 ТОВ «Екотраст» (37068682) планує здійснювати діяльність за адресою: м. Київ, вул. Червоноткацька, 61, корпус 52а, що відноситься до Деснянського району міста Києва, а тому повідомлення повинно бути опубліковане в розділі «місто Київ». Факт порушення полягає в тому, що повідомлення розміщене в розділі «Київська область», а тому фактично вводить в оману мешканців міста Києва.

В цьому листі ГО «Розбудова» обгрунтовано вимагає відмінити процедуру.

Окремо підкреслюємо, що починаючи з 12 липня 2019 р. координатором екологічних програм ГО «Розбудова» тричі на день здійснювалися дзвінки на номер 044-206 20 89, що вказаний на сайті Мінприроди як зворотній зв'язок відділу ОВД, для направлення зауважень та пропозицій, але станом до 25 липня 2019 р. жодного разу на телефонний дзвінок не відповіли, а от громадська приймальня нам повідомила, що на дзвінки відділ не відповідає, бо хтось переїжджає, або ж начальник відділу дуже зайнятий.

Після нашого невдалого протягом місяця штурму Мінприроди, 27 липня 2019 р. на сайті єдиного реєстру ОВД з'явилося повідомлення, де Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності повідомляє керівництво ТОВ «Екотраст», що за період публікації на адресу надійшли зауваження та пропозиції у кількості 1 шт. від ГО «Розбудова». Ну хоч так.

Насправді ж експерти ГО «Розбудова» спрямовували звернення особисто на ім'я міністра екології – з вимогою відмінити процедуру в цілому у зв'язку з введенням в оману жителів міста Києва і зокрема Деснянського району столиці, а фактично – неефективного інформування громадськості. ГО «Розбудова» чекає офіційної відповіді від міністра екології на запит № 367. Разом з активістами готуємось до наступного етапу, а саме – громадського обговорення звіту ОВД.

ГО "Розбудова"