«Дорога Памела» як промінь добра та надії

| Культура
«Дорога Памела» як промінь добра та надії

Тепло в серця шанувальників високого мистецтва принесла довгоочікувана прем’єра вистави «Дорога Памела» у Національному академічному драматичному театр імені Івана Франка.

Однойменна п'єса лауреата Пулітцерівської премії Джона Патріка десятки разів ставилася на театральних сценах багатьох країн світу. Дізнавшись про дивовижну колекцію Памели, троє пройдисвітів, скориставшись беззахисністю старенької, намагаються її пограбувати. Однак Памела, всупереч очікуванню, саме дарує їм своє майно і… навіть пропонує жити в її помешканні. З цього починаються події карколомного сюжету про тріумф добра. Сюжету, котрий понад півстоліття залишається одним із найпопулярніших у репертуарі американських і європейських театрів.

 

Режисер-постановник «франківської» «Дорогої Памели» Дмитро Чирипюк привніс у виставу глибокий філософський зміст. Герої цитують Шопенгауера й додають до сюжету, в якому за традицією добро перемагає зло, реалістичності й глибини життя.

 

«П’єса Джона Патрика – про право вибору. У кожної людини бувають різні обставини і складнощі. Можна «піти у мінус» або «в плюс», скотися в безодню, а можна переосмислити своє бачення життєвих цінностей – і тоді ти зовсім по-іншому дивишся на різні перипетії долі. Право людини – обрати шлях. І від нас самих залежить, в який бік вестиме цей шлях. Це історія про те, як зберегти людяність і гідність, попри обставини віднайти сили протистояти прагматичності, навіть цинізму, які руйнують душі...», – ділиться роздумами Дмитро Чирипюк.

 

 

 

Чи не найзворушливішими моментами вистави стали слова-монологи Памели, звертання до Бога. Попри життєві негаразди, самотність через втрату чоловіка та доньки, вона зуміла в жорстокому світі зберегти не лише життєву мудрість, а й любов до людей. З виконавицею головної ролі режисер влучив у самісеньку «десяточку», запропонувавши її екс-примі донецького драматичного театру Олені Хохлаткіній. Це її перша велика роль після переїзду до столиці України. Також у виставі грають Олег Стальчук, Валерій Дудник, Олексій Петухов, Назар Задніпровський, Тетяна Шляхова, Сергій Калантай, Олексій Зубков та Олена Мамчур.

 

 

 

 

Громадська організація «Розбудова» щиро вітає дорогих нам франківців із прем’єрою! Глибока режисерська робота, талановита гра акторів змушують думати про вічне, дарують оптимізм та віру у краще. Саме те, чого так не вистачає нам сьогодні.

 

Запрошуємо і вас провести час у компанії з «Дорогою Памелою». Слідкуйте за анонсами на сайті театру ім.Івана Франка.

 

Прес-служба ГО «Розбудова»