Дерева наших скверів

| Інші новини
Дерева наших скверів
Створення у Києві зелених куточків для відпочинку дітей і дорослих є справою актуальною.

Громадська організація «Розбудова» власними зусиллями облаштувала сквер навколо дитячого майданчику на вулиці Столєтова, 56, де висаджено дерева, зокрема чудові клени та ялинки.

Вибір саме цих видів дерев не раптовий: клени та ялини швидкоростучі. Також клени мають досить приємний вигляд, особливо восени, а літом дають густу тінь. Озеленяти сквери і парки можна й іншими цінними та декоративними породами дерев. Але в останні роки спеціалісти з озеленення зіткнулися з цілою низкою проблем.

Інтенсивне забруднення повітря у Києві, особливо за останні роки, призводить до загибелі дерев. Болісно реагує на підвищення загазованості повітря символ Києва – каштан. Вже у липні-серпні через загазованість магістралей каштани втрачають зелене листя. Але восени, особливо якщо стоїть тепла погода, каштани знову починають зеленіти і навіть квітнути. Однак нічого хорошого в цьому немає: це свідчить про те, що дерева серйозно вражені і через брудне повітря втратили свій природній біологічний ритм розвитку.

Клени натомість стійкіші як до забруднення повітря, так і до різних хвороб та паразитів. Тому є надія, що наші клени радуватимуть киян у нових скверах, які виростають в районах новобудов.

Тетяна ПАВЛЕНКО