Чорнобильська зона посеред Обухова

| Екологія
Чорнобильська зона посеред Обухова
У новинах ця пожежа національного масштабу пройшла в загальному потоці.

Мало хто помітив, але 22 жовтня 2020 року о 13:45 на лінію оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про пожежу. Як стало відомо пізніше, пожежа сталася на вулиці Промисловій в місті Обухові, на підприємстві ТОВ «Тарком-Екосервіс». Громадська організація «Розбудова» у своїх викривальних статтях неодноразово згадувала це підприємство, яке займається утилізацією небезпечних відходів з усієї України. В останні роки основною спеціалізацією ТОВ «Тарком-Екосервіс» стала утилізація медпрепаратів та відпрацьованих медичних засобів лікування. Загалом підприємство спроможне забирати всі категорії медичних відходів, включаючи й особливо небезпечні. Жителям Обухова й навколишніх сіл це підприємство відоме своїм рожевим мороком з труби, який застилає все навколо. Оскільки утилізація, за словами місцевих жителів, здійснюється виключно вночі, то на території підприємства накопичуються небезпечні відходи. Мова йде не про декілька кубів отруйних речовин, а про тонни. Тонни й тонни отруйних медичних відходів посеред Обухова!

ГУ ГСЧС України у Київській області продемонстрували для ГО «Розбудова» наслідки пожежі після її локалізації. Масштаби пожежі та небезпечність речовин, що горіли, можна порівняти лише з Чорнобильською катастрофою.

Що ж в результаті? Пожежа на особливо небезпечному підприємстві з тоннами отруйних медичних відходів просто замовчується. Вплив на довкілля, який спричинила пожежа на полігоні «Тарком-Екосервіс», навіть не обговорюється. Новообрана влада Обухова, правоохоронні органи, громадськість міста понабирали до своїх ротів повно води, щоб мовчати.

Громадська організація «Розбудова» розпочала власне розслідування ситуації. Починаючи від підпалу і закінчуючи тим, які саме відходи під час пожежі труїли довкілля Обухова серед білого дня. «Тарком-Екосервіс» спалився не даремно. Окремо плануємо провести заміри повітря, щоб виявити наслідки цієї пожежі для здоров’я жителів Обухова й області в цілому. Винні мають понести відповідальність.

ГО "Розбудова"