Брудні ігри у питанні утилізації ХЗЗР

| Екологія
Брудні ігри у питанні утилізації ХЗЗР

Останнім часом між ЗМІ та громадськими активістами стоїть відносна тиша стосовно непридатних або прострочених ХЗЗР (хімічних засобів захисту рослин) і тари з-під них.

І то не дивно. Після розгромних статей «Спостерігача» щодо корумпованості чиновників Міністерства екології та природних ресурсів України навіть там намагаються сидіти тихо. Та все одно після тиші наступають шторми. І якщо питання там не піднімаються, то можна сміливо вважати, що готується нова велика афера. А ЗМІ та громадські активісти вичікують сміливця, котрий візьметься за справу, або чекають наказу на «активну підтримку» під лозунгами: «Підприємство N дійсно дієве» чи «Вивезти за кордон – це найкраща пропозиція»...

Та ГО «Розбудова» не відноситься до жодних з вищевказаних продажних ЗМІ. Саме тому читайте наші останні правдиві новини щодо утилізації ХЗЗР.

Нещодавно в місті Славутич на засіданні місцевої ради проводилися попередні слухання щодо будівництва підприємства для спалюванню непридатних або прострочених ХЗЗР.

ТОВ «Центр роботи з відходами» презентувало свою діяльність на території міста з ефективного та доцільного функціонування й дотримання норм природоохоронного законодавства. Навіть запрошували подивитися вже готову до роботи потужну установку «SEILER-Faktori». Та є одне «але»: жодної інформації щодо підприємства ТОВ «Центр роботи з відходами» не знайдено. Натомість підприємству з такою ж назвою (код ЄДРПОУ 38572937) від 23.11.2016 р. наказом № 439 було анульовано ліцензію на підставі недостовірних відомостей у документах, що подавались до органу ліцензування разом із заявою про отримання ліцензії, оскільки підприємство не було виявлене за фактичним місцем провадження господарської діяльності. Про що ГО «Розбудова» і повідомила міського голову Славутича Фомічева Юрія Кириловича, і він запевнив, що «даного підприємства на території міста не буде». Будемо сподіватися, що з питанням розташування небезпечного підприємства на території міста вийде не так, як з опалювальним сезоном у Славутичі, який був зірваний через відсутність грошей.

Та найцікавіше попереду.

Все почалося з того моменту, як міністр та його команда почали перевіряти підприємства ліцензіатів. Але перевагу в перевірках з пристрастю надавали тим, у кого в ліцензії прописано поводження з непридатними або простроченими ХЗЗР і тарою з-під них. Не минуло й року, як жодного підприємства, котре мало змогу проводити такий вид робіт, не залишилося. Щоб уникнути перевірок, доходило до смішного. ТОВ Антарес 7» (код ЄДРПОУ 39401826), наприклад, щоб вберегти свою ліцензію, заявило про звуження своєї діяльності стосовно непридатних або прострочених ХЗЗР, знявши таким чином з себе «чорну мітку» на знищення. Така «чорна мітка» від Мінекології була на всіх – і на збірниках, і на утилізаторах. Крім... «Сі Буд Сістем» (код ЄДРПОУ 36088514), про власників та партнерів якого детально описано в статті ГО «Розбудова», що розкриває одну з багатьох злочинних махінацій (http://www.rozbudova.kiev.ua/novini/176-rozsliduvannya-go-rozbudova-tinovi-skhemi-ministerstva-ekologiji).

Після такого цілеспрямованого витіснення конкуренти повинні були виїжджати за кордон. Але одне з них з результатами таких наїздів «перевіряючих» не погодилось. ТОВ «Еко-Нова» (код ЄДРПОУ 38541812) підготувало масовану атаку в ЗМІ та завадило своєму знищенню. Поки всі оговтувалися, в Мінекології розробили нову схему. ТОВ «Антарес 7» (код ЄДРПОУ 39401826) поновлює ліцензію на непридатні або прострочені ХЗЗР. Розширює свою ліцензію і ТОВ «НВК «Укрекопром» (код ЄДРПОУ 39624900), тобто до нової схеми підготовка ведеться активно, навіть залучаються нові гравці. За останніми даними, котрі надходять з різних областей, одеське підприємство вже придбало установку для спалювання непридатних або прострочених ХЗЗР, а як швидко вони отримають потрібний пункт в ліцензії, питання скоріше риторичне.

А тим часом, поки громада стежить за розвитком подій навколо махінацій міністра та пов’язаних з ним компаній, підприємство «Сі Буд Сістем» потихеньку «перемагає» в державних закупівлях, демонструючи, як зразок, договори співпраці з ТОВ «Сі Груп Консорт ЛТД». Невже після Революції гідності історія з вивезенням за державний кошт української землі (замість небезпечних відходів) повториться? ГО «Розбудова» запрошує незаангажовані ЗМІ, народних депутатів та еко-активістів долучитися до розслідування цієї теми.

Прес-служба ГО «Розбудова»