Бій за європейського лося

| Екологія
Бій за європейського лося

Відкрите полювання на лося  знищує екологічну нішу популяції.

Профільне міністерство чи адміністративний суд?

Громадська організація «Розбудова» продовжує бити на сполох через вилучення лося з Червоної книги України. Збереження виду порушує інтереси мисливців. Які, у своїй більшості, вже давно втратили справжню мету полювання, а вона полягає у намаганні здобути їжу або ж в регулюванні популяції. Але зараз полювання у мисливців вже давно перетворилося на розвагу. Новітня зброя з використанням тепловізійного обладнання нічому живому не лишає найменшого шансу врятуватися. Поцілити в лося значно простіше, ніж в лисицю. Саме тому популяція лося й падає, а лисиць, навпаки, зростає. Сучасні мисливці вже не вміють стежити за здобиччю по слідах, або ж лежати непорушно в засідці. Тепер у мисливців все простіше: приїхали, начепили тепловізора та глушник – і з відстані 500 метрів зробили єдиний постріл, куля з якого вбиває, можливо, останнього у вашій місцевості лося...

Вперше ще у 2017 році на засіданні Громадської ради при Міністерстві екології було порушено ситуацію щодо реального стану з лосем в Україні. І саме тоді одноголосно було підтримано доповідача та спрямоване звернення до міністра. Далі – створення комісії за участі представників НАН України. Після проходження тернистого шляху вдалося внести лося европейського до Червоної книги України, про що ті, хто підтримував дану позицію, відзвітували перед громадою. Але мисливці вирішили не здаватися і всестороньо домагатися виключення лося із заборони для полювання.

Була подана заява до адміністративного суду, і суддя відміняє наказ Міністерства екології. Виявилося, що суддя адміністративного суду в нашій країні більший експерт у популяції лося европейського, ніж профільне міністерство разом з Національною академією наук України.

Тим самим суддя ввімкнув «зелене світло» вбивцям лосів. За інформацією, що надходить від ЗМІ, вже з 15 січня почалося маніакальне відстеження та відстріл лосів, перші жертви виявлено в Чернігівській області, де, за словами очевидців, через вбитого дорослого лося навіть поліція приїжджала і зупиняли автомобілі з лісу, повні зброї та мисливських псів. Та поліція в області проти цих мисливців виявилася безсилою і вбивць відпустили. Подейкують, що таким чином в цих місцях за короткий час вже відстрелили п’ять лосів.

Міністерство екології та природних ресурсів України внесло скаргу до апеляційної інстанції з намаганням повернути лося до Червоної книги. Та за час, поки триватимуть суди, проводитимуться масові розстріли тварин, котрих в Україні по всій території залишилося не більше чотирьох тисяч особин.

Зупинимо мисливців! Допоможемо врятувати європейського лося!

ГО