Актор став Президентом

| Культура
Актор став Президентом
Довгий час в Україні було досить несерйозне ставлення до театрів і театрального мистецтва. Вважалось, що на культурний світогляд народу актори не дуже впливають.

Але коли до другого туру виборів президента України вийшов актор Володимир Зеленський, це змусило багатьох замислитися, що театр – це акторське мистецтво в Україні більше, ніж ніж організація досуху та розваг. І ось неймовірна сенсація: у другому турі актор Зеленський набирає понад 73% голосів і стає наступним президентом України.

Якщо навіть не заглядати до політичної програми нового президента, слід розуміти – люди дивляться вистави. Різні. Навіть гумористичні. І акторів, які грають позитивних героїв, починають вважати вартих народної довіри.

Українське театральне мистецтво, виявляється, може бути «школою» майбутніх політиків. Навіть тільки завдяки цьому треба його підтримувати. Це після виборів багато хто усвідомить. Тому треба підтримувати талановитих акторів і театральні колективи.

ГО «Розбудова» послідовно підтримує українську театральну культуру, зокрема режисерів і акторів Національного театру імені Івана Франка.

І в майбутньому підтримка театру буде мати велике значення не тільки для розвитку культури, а й може стати стратегічним напрямком формування політичних уподобань суспільства. Якщо актори стають фаворитами президентських перегонів – це не випадковість, а тенденція. Після голосування 21 квітня треба ще раз замислитися про роль акторського мистецтва для майбутнього України. Особливо якщо ми не хочемо, щоби потім через політиків-акторів нами маніпулювали.

Підтримка ГО «Розбудова» театрального колективу Національного театру імені Івана Франка і театрального мистецтва взагалі лише поглибиться після цих знакових виборів.

Тетяна ПАВЛЕНКО