90% Українських утилізаторів фіктивні

| Екологія
90% Українських утилізаторів фіктивні
Майже всі утилізатори небезпечних відходів, які здійснюють свою діяльність в Україні, – фіктивні.

Громадська організація «Розбудова» з 2015 року здійснює моніторинг підприємств, які провадять діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами.

За цей час нашими волонтерами та активістами були зібрані матеріали про кожне вітчизняне підприємство, проаналізовані десятки технологій утилізації та десятки технологій знешкодження небезпечних відходів, сотні годин пішли на виявлення реальної картини утилізації, були проведені розкопки на звалищах та отримані хімічні опіки... Але незважаючи на розвиток країни в цілому, в Україні поводження з небезпечними відходами залишається незмінним: за роки незалежності 10% українських підприємців навчилися лише зменшувати клас небезпеки відходу й захоронювати його. Тобто 1,2,3 клас небезпеки перетворювати на 4 шляхом змішування таких відходів з реагентами.

Перевірити, чи відбувається насправді реальне знешкодження, майже неможливо.

Практика ж показує, що насправді цього не відбувається. Більш того, такий метод не дієвий. Небезпечні відходи максимум дробляться або ж перемішуються та знову ж таки захоронюються.

90% підприємств, включаючи потужні, з величезними обертами, які мають на балансі сертифіковані пічки з можливістю спалювати у них відходи тонами за добу, винайшли більш дієвий спосіб роботи з небезпечними відходами, а головне – більш економічно для них самих вигідний: у кожного з таких підприємств є прихований полігон.

Такі полігони зазвичай не викликають жодних питань, адже здебільшого це полігони побутових відходів. Саме на таких полігонах і відбувається кінцева так звана утилізація небезпечних відходів. Чим старіше підприємство, тим більше в нього таких полігонів по всій териіторії України. Активісти громадської організації «Розбудова» виявили щонайменше 30таких полігонів, більшість з них експлуатуються навіть конкурентними підприємствами.

Деякі з таких полігонів вже відомі загалу, як, наприклад, полігон ТПВ у Білопіллі, полігон у Новій Водолазі. Тільки у Київській області нам вдалося виявити 9 таких опорних для отруєння навколишнього середовища пунктів. Останній з яких нещодавно здійснив галасу з медичними відходами. Громадська організація «Розбудова» буде поступово викривати такі полігони – разом із злочинними фірмами, приписаними до них, які нехтують мільйонами життів співвітчизників і продовжують цинічно труїти і знищувати українську землю.

ГО "РОЗБУДОВА"